4programmers.net

Witaj!

cerrato dodał nowy post w wątku: Dodawanie nowych rekordów z zachowaniem uniklności.


Czy masz możliwość ingerowania w strukturę tabeli/bazy? Możesz coś tam zmienić?

Bo ogólnie albo ja nie rozumiem problemu, albo rozwiązanie jest trywialne - dodasz kolejna kolumnę (albo kolumny - w zależności od potrzeb) i dasz im autoincrement. Nie będzie to działać na wcześniejszych danych, ale po zrobieniu ALTER TABLE będziesz miał już rosnące ID dla każdego odczytu. A potem tylko robisz SELECT WHERE ID-AUTOINCREMENT > LAS_ODCZYT_ID i masz to podane.

Poza tym - jaki to jest silnik? Bo wiele (większość/wszystkie) umożliwia wykonywanie różnych wariantów replikacji. I może, zamiast robić jakieś mechanizmy, które będą co jakiś czas zaczytywać nowe dane i je gdzieś przesyłać, skorzystaj z gotowych rozwiązań, jakie masz standardowo już w bazie i po prostu odpal replikację?


Zobacz post

Z poważaniem,
4programmers.net

Jeżeli masz problemy z kliknięciem na przycisk "Zobacz post", skopiuj i wklej poniższy link w przeglądarce:

http://4programmers.net/Notification?path=%252FForum%252FBazy_danych%252F378028-dodawanie_nowych_rekordow_z_zachowaniem_uniklnosci%253Fp%253D2020067%2523id2020067